Alevi Haber Merkezi

Laiklikten Barıştan Kardeşlikten Açık Taraf Olan Alevilerin Güncel Haber Bilgi Sitesi®

‘Barışa Semah’ta para krizi

Posted by alevihaber Haziran 11, 2007

‘Barışa Semah’ta para krizi

Geleneksel ‘Barışa Semah Dönenler’ etkinliğine katılanlardan 10 YTL bilet ücreti alınmasını bazı Alevi dernekleri protesto etti. Katılım az oldu

Milliyet/TAHSİN AKSU İstanbul

Radyo Barış tarafından düzenlenen geleneksel ‘Barışa Semah Dönenler’ etkinliğinin ücretli olması, bu yıl ilgiyi azalttı. İnönü Stadı’ndaki etkinliğe toplam 7 bin kişi katıldı. 40’ın üzerinde Alevi dernek ve cemevinin katıldığı etkinlikte Ali Rıza Binboğa, Selda Bağcan, Mustafa Özarslan ve Erkan Oğur gibi isimler konser verdi. Sanatçılar Sadık Gürbüz ile İlknur Kaplan’ın barış ve birlik mesajları verdiği etkinlikte, Toplumsal Barış Ödülleri de dağıtıldı.


Etkinlik için tüm cemevlerinden ücretsiz otobüs kaldırılırken, izleyiciler 10 YTL karşılığında satılan biletlerle stada girdi. Ancak bazı Alevi derneklerinin bu ücreti protesto ederek etkinliğe gelmemesi üzerine tribünlerin büyük bölümü boş kaldı.
Etkinlik için kendilerine birçok engel çıkarıldığını belirten Radyo Barış Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Erkan, “Biz birlikten kardeşlikten yanayız. Ayrımcılık olmasın istiyoruz. Bize ‘paraya semah dönüyorlar’ deniyor. Bu nedenle 2008’de etkinliği düzenlememe kararı aldık” dedi.Etkinliğe destek veren Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ise, “Ülkemizin hızla kaosa sürüklendiği şu günlerde barışa semah dönenler toplumsal barışa destek veriyor. 2008’de de bu törenleri yapacağız ve stadyumları satılmışlara bırakmayacağız” diye konuştu.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: