Alevi Haber Merkezi

Laiklikten Barıştan Kardeşlikten Açık Taraf Olan Alevilerin Güncel Haber Bilgi Sitesi®

Türkiye’yi konuştular

Posted by alevihaber Haziran 16, 2007

Türkiye’yi konuştular

Ünver DİNÇ / HAMBURG/Hürriyet

Hamburg Alevi Kültür Merkezi tarafından düzenlenen panelde “Türkiye’de Demokrasinin Geleceği ve Genel Seçim Öncesi Güncel Siyasi Gelişmeler” ele alındı

HAMBURG Alevi Kültür Merkezi’nin (HAKM) “Türkiye’de Demokrasinin Geleceği ve Genel Seçim Öncesi Güncel Siyasi Gelişmeler” adı altında düzenlendiği panele SPD Avrupa Parlamentosu Milletvekili Vural Öger, eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, gazeteci-yazar Can Dündar ve Alevi-Bektaşi Genel Sekreteri Turan Eser katıldı.

Fikri Sağlar “AB projesi Türkiye’nin Cumhuriyet projesinden sonra Türkiye için en önemli projelerden biri olarak algılanmalı, AB’de yaşayan insanların yaşam standardına bütün çağdaş ülkelerde ya da bugünkü dünyada ulaşılan en son nokta olarak bakılırsa Türkiye’nin de bu yaşam standardına ulaşma hakkının olduğunu ortaya koymalıyız”

Vural Öğer de “Türkiye’deki mitinglerdeki insanlara bakıyorum, pırıl pırıl insanlar bir arayış içinde. Şu andaki partilerle kendini tamamen temsil etmiş görmüyorlar” dedi. Öğer, onlarca yıl CHP’ye oy veren bir aileden geldiğini belirterek, CHP’nin sosyal demokrat bir parti olmaktan çıktığını söyledi. Öger, “AB içinde CHP’yi bir sosyal demokrat parti olarak kabul etmiyorlar. Batıdaki sosyal demokrat partilerin dünya görüşü, dünya kavramıyla bizim şu andaki CHP ile tam anlamıyla bağdaşmıyor” dedi.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: