Alevi Haber Merkezi

Laiklikten Barıştan Kardeşlikten Açık Taraf Olan Alevilerin Güncel Haber Bilgi Sitesi®

İzzetin Doğan: CHP yi Aleviler kurtardı

Posted by alevihaber Temmuz 30, 2007

Cem Vakfı Genel Başkanı Prof.Dr.İzzetin Doğan: CHP yi Aleviler kurtardı


DSP lideri Zeki Sezer’in ‘Biz olmasaydık CHP baraj altında kalırdı’ şeklindeki açıklamasına Cem Vakfı Genel Başkanı Prof.Dr. İzzettin Doğan’dan farklı bir yaklaşım geldi.

Doğan, “Biz destek vermeseydik CHP baraj civarında dolaşıyordu. Üzülerek söylüyorum ki Sünni kardeşlerimizden CHP’ye giden oylar fazla değil.” dedi. Doğan, Alevilerin yüzde 80’inin CHP’ye oy verdiğini savundu.

Doğan, alevilerin oy vermediği 1999 seçimlerinde CHP’nin baraj altında kaldığını hatırlatıyor.

DENİZ BAYKAL YÜZÜNDEN!

CHP’nin düşük oy almasına üzülen Doğan, az oyun nedenini Deniz Baykal’a bağladı. Doğan, “insanların CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a oy vermek istemediğini” ileri sürdü.

Doğan, “Nasıl becerdi halka antipatik görünmeyi onu bilemiyorum doğrusu. Baykal’ın yüzü eskidi. İnsanlar artık değişiklik istiyor” dedi.

Cem Vakfı Başkanı Doğan, 22 Temmuz seçimlerine birkaç gün kala basın toplantısı düzenleyerek Alevilerin oylarını CHP, MHP, Genç Parti ve Halkın Yükselişi Partisi’ne vermesini istemişti.

Reklam

Bir Yanıt “İzzetin Doğan: CHP yi Aleviler kurtardı”

 1. OZAN ADEM said

  Merhaba sayın Doğan CHP yi Aleviler kurtardı diyorsunuz!. .Bu doğrudur zaten bu zamana kadar CHPye oy verenler Aleviler ve aydın düşünenlerdi,ama ne yazıkki Alevi
  Toplumuna hic bir zaman hakları verilmedi.Çünkü CHP ve diğerleri Alevilerin yanında
  Olmadılar.Devlet adı altında oyunlar oynandı ve halen devam etmektedir.Bunu sizlerde
  Bilmektesiniz,bir kere sayın Baykalın aydınlıkla hiç bir ilişkisi yoktur.Özü tamamen sağ
  Düşüncedir,bunu 2 temmuzda kendisi ispatladı ne bir Cem evlerini ziyaret etti,nede Sivasa geldi.Alevilerin yanında hiç olmadı.Peki..Siz bir Alevi önderi olarak oylarınızı
  CHP veMHP ye veriniz diyorsunuz bunu nasıl rahatlıkla söyleyebiliyorsunuz sayın Doğan 1978 de Maraşta Allahını seven bir Alevi öldürsün diye bağıranları hatırlayın..
  Evleri işaret edip sonra katliam yapanları hatırlayın…ve böyle bir zalim zihniyet mensupu olan MHPye oy veriniz diyorsunuz.Bu nasıl bir düşünce ne gibi bir mantık sayın Doğan halka bir açıklık getirmeniz gerekmiyormu?..Yani AKP olmasında kim olursa olsunmu düşünüyorsunuz?..Bence çok yanlış bir yaklaşım yani yağmurdan kaç
  toluya tutul misali.Ne yazıkki Alevilerin dostu olan hiç bir parti yoktur,bu yüzden Aleviler Corum,Maraş Sivas,Gazi katliamlarını yaşadılar daha kim bilir neler yaşıyacaklar bunlara dur dememiz gerekirken birde tetikcilere oy verin deniliyor,şaşırdım doğrusu HAK MUHAMMED ALI aşkına hayır diyorum…
  Saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: